POŽYMIAI

Gonorėja

  • – Akių paraudimas.
  • – Pilvo skausmas.
  • – Tirštos išskyros iš varpos.
  • – Tirštos išskyros iš makšties.
  • – Šviesos baimė.
  • – Išskyros iš akių.
  • – Skausmingi lytiniai santykiai.
  • – Skausmas šlapinantis.
  • – Skausmingos mėnesinės.
  • – Akių patinimas.

Gonorėja yra lytiškai plintanti liga dar vadinama gonokokine infekcija. Ją sukelia  bakterija Neisseria gonorrhoeae. Kaip ir visos tokio pobūdžio bakterijos, jos į organizmą patenka per gleivines lytinių santykių metu. Tai yra per lytinius organus, burną, tiesiąją žarną, kai yra mylimasis be apsaugos, kuri sulaikytų skysčių sąlytį su organizmu. Tai pavojinga liga, nes nėščioji, užsikrėtusi gonorėja, ją gali perduoti vaisiui. Taip pat, sergantys gonorėja daug lengviau užsikrėčia ŽIV.

Liga diagnozuojama apsilankius pas gydytojus ir paėmus mėginius nuo infekuotos vietos.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad moteriai, besimylinčiai su infekuotu vyru, užsikrėsti gonorėja yra  70 %, o vyrams mylintis su infekuota moterimi – 20 % tikimybė. Tai pat, nėščia moteris ligą glai perduoti svao vaisiui.

Simptomai

Moterų ir vyrų simptomai, kai jie užsikrečia gonorėja, skiriasi. Pavyzdžiui, praėjus 2-7 dienoms po užsikrėtimo moterys nejaučia jokių simptomų, o vyrams pasireiškia pūlingos išskyros iš šlaplės. Taip pat jie jaučia deginimo jausmą, skausmą šlapinantis ir kartais skausmą sėklidėse.

Moterims dažniausi nusiskundimai būna panašūs į pūslies ar makšties uždegimo simptomus – skausmingas šlapinimasis, kraujavimas tarp mėnesinių, pakitusios išskyros.

Gonorėja

Jei gonorėja užsikrečiama analiniu būdu, tai tiek vyrams, tiek moterims pasireškia išangės niežulys, šlapiavimas, kraujavimas ar skausmingas tuštinimasis.

Užsikrėtus oraliniu būdu  jaučiamas skausmas, bet didesnių požymių nejaučiama.

Negydant gonorėjos ir jos simptomų galimos įvairios komplikacijos. Pavyzdžiui, mažojo dubens uždegimas (moterims), negimdyvinis nėštumas, negalėjimas turėti vaikų. Vyrams nevaisingumą gali išprovokuoti sėklidės prielipo uždegimas, kuris taip pat gonorėjos komplikacija.

Gydymas

Išplitusi gonorėja gydoma ligoninėje, o neišplitusi – ambulatoriškai. Liga ir jos laipsnis nustatomos laboratoriniais tyrimais.  Gydymo metodas – antibiotikų vartojimas.

Tačiau pastaruoju metu gydymas sudėtingėja, nes gonorėjos formos kinta ir tampa sudėtingesnės.

Prevencija

Labiausiai veiksmingas būdas apsaugantis nuo gonorėjos ir visų kitų LPL – monogaminių santykių su tuo pačiu sveiku partneriu. Taip pat apsaugos priemonių naudojimas. Prezervatyvai vienareikšmiškai yra patikimiausia priemonė – apsaugo ne tik nuo nėštumo, bet ir nuo LPL. Svarbiausia laiku diagnozuoti ligą – tai padarius laiku gonorėja yra visiškai išgydoma.

Kitos lytiškai plintančios ligos
Lytiškai plintanti liga chlamidiozė
Chlamidiozė
Lytiškai plintanti liga sifilis
Sifilis
Lytiškai plintanti liga trichomonozė
Trichomonozė
Lytiškai plintanti liga genitalijų herpis
Genitalijų pūslelinė (herpis)
Naudinga informacija
Komentarai

Jūsų el. paštas neviešinamas. Būtini laukeliai pažymėti - *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

IšvalytiSiųsti