Genitalijų pūslelinėLytinių organų pūslelinė arba herpis (herpesas) yra kol kas neišgydoma lytiškai plintanti liga. Jos paūmėjimo laikotarpiu jaučiami tipiniai lytiškai plintančių ligų simptomai. Tačiau įprastu metu, kai nėra paūmėjimo, žmonės daugiau jaučia moralinį diskomfortą žinodami, kad nešioja šią infekciją.

Tai liga, kuri itin reaguoja į organizmo pokyčius. Pavyzdžiui, linkusi suaktyvėti patyrus stresą, nuovargį ar prasidėjus mėnesinėms.

Tyrimai parodė, kad vienas iš penkių suaugusiųjų žmonių turėjo ar turi genitalijų herpio infekciją.

Geriausias kelias infekcijai – lytiniai santykiai, kai liečiamasi oda į odą. Tai ne tik vaginaliniai ir analiniai, bet ir oraliniai santykiai. Kad ifenkcija paplistų užtenka mažiausio odos pažeidimo.

Simptomai

Jei užkrėstas žmogus iki šiol turėjo herpio virusą, kuris pasireiškia ant lūpų ir panašiai – jis jaus silpnesnius simptomus. Pirmą kartą sergančiam herpesu pasireiškia sunkesni simptomai. Pagrindiniai požymiai panašūs į visų kitų lytiškai plintančių ligų: niežulys, skausmingumas, deginimas, perštėjimas, patinimas lytinių organų srityje. Pasireiškia skausmas šlapinantis, pasikeitusios išskyros iš lyties organų.

Lytinių organų pūslelinė niekur nedingsta – ji turi tendenciją kartotis.

Komplikacijos: prostatitas, šlaplės, tiesiosios žarnos uždegimai, meningitas, kojos skausmai.

Gydymas

Genitalijų pūslelinėLytinių organų pūslelinės infekciją lengva sumaišyti su kitomis ligomis. Ją galima palaikyti kerplige, sifilio išbėrimu ar kandidoze. Todėl tiksliam ligos diagnozavimui būtina dermatovenerologo konsultacija.

Požiūris į genitalijų herpį taip pat skiriasi – pirmieji neatpažįsta; kiti nemano, kad tai lytiškai plintanti liga, o kiti galvoja, kad šią ligą lengva valdyti. Nors, palyginimui, lytinių organų herpesas (HSV-2) atsikartoja 6-10 kartų dažniau nei veido (HSV-1).

Toks herpis nėra iki galo išgydomas, tačiau sumažinti simptomus gali antivirusiniai vaistai.

Prevencija

Svarbiausia – saugūs lytiniai santykiai. Naudokitės prezervatyvais ir būkite tikri, kad jūsų partneris nėra šios infekcijos nešiotojas.

Jei sergate – venkite lytinių santykių suaktyvėjimo periodu, o kitais atvejai naudokitės prezervatyvais.

Turint virusą ir jam suaktyvėjus nelieskite žaizdelių, neleiskite joms išsausėti.

Kitos lytiškai plintančios ligos
Lytiškai plintanti liga gonorėja
Gonorėja
Lytiškai plintanti liga sifilis
Sifilis
Lytiškai plintanti liga chlamidiozė
Chlamidiozė
Lytiškai plintanti liga trichomonozė
Trichomonozė
Naudinga informacija
Komentarai

Jūsų el. paštas neviešinamas. Būtini laukeliai pažymėti - *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

IšvalytiSiųsti