POŽYMIAIChlamidiozė

  • – Dažnas šlapinimasis.
  • – Akių paraudimas.
  • – Akių niežėjimas.
  • – Išskyros iš akių.
  • – Kraujavimas iš lyties organų tarp menstruacijų.
  • – Paraudusios lyties organų gleivinės.
  • – Lyties organų skausmas.
  • – Lyties organų perštėjimas.
  • – Išskyros iš šlaplės.
  • – Pakitusios išskyros iš lytinių takų.

Clamidiozė (chlamidinė infekcija) yra perduodama įvairaus sekso metu. Tai yra vaginaliniu, oraliniu ir analiniu. Šios ligos simptomai ir eiga panaši į gonorėją. Chlamidioze susergama, kai į organizmą patenka Chlamydia trachomatis bakterija. Ji labiausiai pavojinga ir lengviausiai užsikrečia jaunos moterys ir paauglės. Tai lemia nepilnai subrendęs ir dėl to jautresnis infekcijai gimdos kaklelis.

Liga nustatoma apsilankius pas gydytoją ir jam paėmus mėginius.

Išskirtinis dėmesys turi būti skiriamas nėščiosioms, kurios užsikrečia chlamidioze, nes ši liga gali sukelti priešlaikinį gimdymą bei gimdymo metu gali būti užkrečiamas naujagimis.

Simptomai

Clamidiozė yra klastingai tyli liga – dažniausiai ji nepasireiškia jokiais požymiais. Simptomai pradedami justi tik po 7-14 dienų tarpe po užsikrėtimo.

Moterims pasireiškia įprasti LPL simptomai: lytinių organų perštėjiChlamidiozėmas, pūlingos ar gleivingos išskyros, kraujas po lytinių santykių, skausmas šlapinantis.

Negydoma chlamidiozė moterims gali sukelti komplikacijas. Viena iš jų – mažojo dubens uždegimas, kurios metu pakyla temperatūra ir skauda pilvo apačią. Taip pat, užleidus ligą gresia negimdyvinis nėštumas arba nevaisingumas.

Vyrams chlamidiozė pasireiškia deginimo jausmu šlapinantis ar pasunkėjusiu šlapinimusi, jaučiamas niežulys aplink šlaplės kanalą, išsiskiria baltos ar skaidrios išskyros iš šlaplės.

Komplikacijos: skausmas kapšelyje, jo padidėjimas, sukeliamas sėklidės ar sėklidės prielipo uždegimas. Taip pat gali sukelti prostatos uždegimą.

Bendros komplikacijos: jei užsikrėčiama analinių santykių metu gali atsirasti išeinamosios angos uždegimas. Gali sukelti konjuktyvitą, sąnarių skausmus ar jų uždegimą. Sergantiems chlamidioze padidėja galimybė susirgti ŽIV.

Gydymas

Gydymą paskiria gydytojas. Ši infekcija gydoma antibiotikais. Kaip ir visų LPL gydymo metu reikia susilaikyti nuo lytinių santykių bei pasirūpinti, kad jūsų partneriai taip pat išsitirtų ir gydytųsi.

Prevencija

Susilaikymas nuo lytinių santykių ar jų turėjimas abipusiškai monogamiškus – geriausias būdas apsisaugoti nuo bet kurios lytiškai plintančios ligos. Mylintis būtinai naudokitės kontraceptinėmis priemonėmis kurios apsaugo ne tik nuo nėštumo, bet ir lytiškai plintančių ligų. Tokios priemonės yra prezervatyvai.

Taip pat, būtinai tikrinkitės – visoms lytiškai aktyvioms moterims iki 25 metų amžiaus patartina pasitikrinti dėl chlamidinės infekcijos kartą per metus. Vyresnėms moterims tai taip pat rekomenduotina ypač, jei turi kelis partnerius.

Kitos lytiškai plintančios ligos
Lytiškai plintanti liga sifilis
Sifilis
Lytiškai plintanti liga gonorėja
Gonorėja
Trichomonozė
Trichomonozė
Lytiškai plintanti liga genitalijų herpis
Genitalijų pūslelinė (herpis)
Naudinga informacija
Komentarai

Jūsų el. paštas neviešinamas. Būtini laukeliai pažymėti - *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

IšvalytiSiųsti