Gimdos implantas – nedidelis iš plastiko ir vario gaminamas „T“ raidės formos įrenginys, kuris implantuojamas į moters makštį. Procedūrą atlieka specialiai tam parengti ir apmokyti daktarai arba seselės. Šis kontraceptikas veikia neleisdamas kiaušinėliui vystytis nei gimdoje, nei kiaušintakių vamzdeliuose. Verta paminėti, jog gimdos implantas – ilgalaikis kontracepcijos metodas, kuriuo pasirūpinus prisiminti kasdien nereikės.

Faktai apie gimdos implantą

 • Gimdos implantų yra daugybė skirtingų tipų, todėl jie nėra vienodai efektyvūs. Vis dėlto, efektyvumo skirtumus galime vadinti minimaliais, kadangi praktiškai visų gimdos implantų  poveikis siekia net daugiau nei 99 procentus atvejų.
 • Gimdos implantas, skaičiuojant nuo jo įdėjimo į makštį dienos, efektyviu išlieka nuo 5 iki 10 metų, priklausomai nuo tipo.
 • Gimdos implantas į moters makštį gali būti dedamas bet kuriuo menstruacijų ciklo metu.
 • Juo negali naudotis nėščios moterys.
 • Nebenorint saugotis nuo apvaisinimo, gimdos implantą profesionalūs daktarai ar seselės gali pašalinti bet kada.
 • Implantavimas gali kiek pakeisti nusistovėjusį menstruacijų ciklo grafiką 3-6 mėnesiams. Vis dėlto, dažniausiai po šio laikotarpio tokių problemų nebekils ir ciklas grįš prie įprasto grafiko.
 • Pirmosiomis 20 dienų po implanto įdėjimo padidėja infekcijų patekimo į moters organizmą rizika.
 • Yra galimybė, jog organizmas tiesiog nepriims įdėto implanto. Tokiu atveju, teks tartis su gydytoju ir arba bandyti kitą tokio implanto tipą, arba rinktis iš kitų kontracepcijos būdų.
 • Jei naudojant gimdos implantą moteris vis vien yra apvaisinama, galimybe užsimegzti vaisiui yra didesnė. Vis dėlto, žinant jog gimdos implantas žymiai sumažina apvaisinimo tikimybę, susidūrimo su tokiu vaisiaus užsimezgimu implantą naudojančios moterims yra mažesnė nei toms, kurios naudoja kitus kontracepcijos būdus.
 • Makšties implantas gali netikti toms moterims, kurios yra susidūrusios su lytinėmis infekcijomis.
 • Makšties implantas neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų, todėl norint apsisaugoti ir nuo jų, reikės naudoti papildomas kontracepcijos priemones, kaip pvz. prezervatyvus.

Kaip makšties implantas veikia?

Makšties implantas veikia į moters organizmą išskirdamas varį. Ne, tai nekenksminga ir netgi labai efektyvu, kadangi ši medžiaga ne tik trukdo ovuliacijos metu išskirto kiaušinėlio vystymąsi, bet ir naikina spermą dvigubindamas kontraceptiko efektą.

Makšties implanto įdėjimas

Makšties implantas į moters makštį gali būti įdedamas bet kuriuo menstruacijų ciklo metu, kol moteris nėra nėščia. Tai padarius, laukti nereikia – moteris apsaugoma nuo apvaisinimo iškart.

Vis dėlto, skubėti dėtis makšties implantą nereikėtų. Pirmiausia, derėtų apsilankyti klinikose bei atlikti makšties tyrimus, nustatant jos formą ir poziciją. Tai leis garantuoti, jog išsirinksite jums asmeniškai tinkantį implantą, kuris galės sėkmingai atlikti savo funkciją būdamas makštyje.

Taip pat, prieš dedantis implantą į makštį, svarbu išsitirti dėl vienokių ar kitokių moters organizme potencialiai „gyvenančių“ infekcijų. Tai padaryti prieš implantaciją yra labai svarbu, nes jo buvimas makštyje gali trukdyti kovai prieš infekcijas.

Grįžtant prie pačio implanto įdėjimo į makštį proceso, jis nėra labai malonus bei dalimi atvejų gali būti ir skausmingas. To išvengti jums gali padėti nuskausminamųjų naudojimas. Vis dėlto, nuskausminamųjų leidimas į organizmą taip pat yra skausminga procedūra, todėl nemaža dalis moterų pasirenka vieną didesnį skausmą vietoj dviejų mažų.

Po implanto įdėjimo, moteris praktiškai iš karto yra paleidžiama namo. Vis dėlto, ligoninės pamiršti nereikėtų, kadangi patartina nuolatos pasitikrinti ar implantas išlieka stabilus. Taip pat, ligoninėje kuo skubiau apsilankyti svarbu ir toms moterims, kurios po įdėjimo susiduria su pakilusia temperatūra, klubų skausmu ar kvapų jautrumo sumažėjimu.

Kaip suprasti, ar implantas stabiliai laikosi savo pozicijoje?

Gimdos implantai turi du nedidelius išsikišimus, kurie tęsiasi nuo gimdos iki pat makšties – gydytojai jums parodys kaip šių išsikišimų dėka suprasti, ar implantas laikosi stabiliai. Tikrinti implanto stabilumą patartina bent keletą kartų per mėnesį, ar net dažniau, nes kuo greičiau bus pastebimas stabilią poziciją praradęs implantas, tuo labiau sumažės įvairių to pasekmių rizika.

Gimdos implanto išėmimas

Gimdos implantas iš makšties gali būti išimtas bet kuriuo metu, tai atliekant apmokytam daktarui arba seselei. Jei neplanuojate išėmus implantą įsidėti naujo, 7 dienas prieš implanto išėmimą turite naudoti papildomas kontraceptines priemones. Taip yra dėl spermos gebėjimo išlikti organizme net 7 dienas. Tad jei sperma į jūsų organizmą pateks per paskutinę implanto nešiojimo savaitę, pastarąjį pašalinus ji gali pasiekti ir kiaušinėlį bei sąlygoti neplanuotą nėštumą.

Kas gali naudoti gimdos implantą?

Be jokių problemų šią kontraceptinę priemonę gali naudoti dauguma moterų – net ir tos, kurios niekuomet nesusilaukė atžalų arba sirgo lytinėmis ligomis. Tačiau gimdos implanto naudojimui gali trukdyti kitos ligos su kuriomis susidūrėte praeityje. Todėl prieš naudojantis šia kontraceptine priemone teks gydytojams pateikti išsamią savo ligos istoriją.

Taip pat, ne visais atvejais gimdos implantais gali naudotis ir tos moterys, kurios pastaruoju metu patyrė vaisiaus vystymąsį ne gimdoje arba abortą, persileidimą. Patyrus tai, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Gimdos implanto naudojimas po gimdymo

Gimdos implantas į makštį gali būti implantuotas praėjus 4-6 savaitėms po gimdymo. Būtent dėl to, šiuo laiko tarpiu, jei yra norima apsisaugoti nuo apvaisinimo, reikės naudoti papildomas kontracepcijos priemones. Svarbu paminėti tai, jog gimdos implantą po gimdymo gali naudoti ir krūtimi maitinančios moterys – gimdos implantas maitinimo procesui jokios įtakos neturi.

Gimdos implanto naudojimas po persileidimo arba aborto

Gimdos implantas į moters makštį gali būti implantuojamas praėjus 48 valandoms po aborto arba persileidimo, jei nėštumas truko ne ilgiau nei 24 savaites. Jei nėštumas truko ilgiau nei 24 savaites, gali tekti palaukti maždaug keletą savaičių, kol gimdos implantą bus galima implantuoti į makštį.

Gimdos implanto pliusai ir minusai

Gimdos implanto pliusai:

 • Gimdos implantais gali naudotis praktiškai visos moterys.
 • Gimdos implantas tampa efektyvus vos jį įdėjus, o efektyvumą praranda tik po 5-10 metų arba kol yra išimamas iš makšties.
 • Gimdos implantas netrukdo lytinei sueičiai.
 • Šią kontraceptinę priemonę gali naudoti ir krūtimi maitinančios moterys.
 • Vos pašalinus gimdos implantą iš makšties grįžta įprastas vaisingumas.
 • Gimdos implantas tiesiogiai nereaguoja su kitais medikamentais.

Gimdos implanto minusai:

 • Mėnesinės gali tapti ilgesnės ir labiau skausmingos.
 • Gimdos implantas neapsaugo nuo lytiniu būdu plintančių ligų, todėl norint apsisaugoti ir nuo to teks naudoti papildomas kontraceptines priemones, kaip pvz. prezervatyvus.
 • Gimdos implanto naudojimas gali sukelti makšties kraujavimą ir jos skausmą.

Rizikos faktoriai

Žala gimdai

Implantavimo į makštį metu gimdos implantas sukelia riziką pažeisti tiek makštį, tiek ir gimdos kaklelį. Tai gali sukelti nuolatinį skausmą toje vietoje. Vis dėlto, per daug jaudintis nereikėtų: implantavimas nesukelia jokių papildomų komplikacijų, bei su tomis retomis išimtimis susiduria mažiau nei viena moteris iš 1000, kurios naudojasi šia kontracepcijos priemone.

Gimdos kaklelio infekcijos

Gimdos kaklelio infekcijos gali pasireikšti per pirmąsias 20 dienų po gimdos implanto įdėjimo. Tačiau susidūrimo su jomis rizika yra labai menka bei pasireiškia mažiau nei 1 moteriai iš 100.

Gimdos implanto išstūmimas

Gimdos implanto išstūmimas ar nestabilumas gali pasireikšti per keletą dienų nuo jo įstatymo – to pasekoje gali atsirasti gimdos žaizdos, įsimesti vienokios ar kitokios infekcijos. Bet tai atsitinka ypač retai.

Vaisiaus užsimezgimas už gimdos

Jei įdėtas gimdos implantas nuo apvaisinimo neapsaugo, bet jis įvyksta ne gimdoje, o už jos ribų. Tokiu atveju, jei nėštumą planuojama tęsti, privalu implantą kuo greičiau pašalinti. Jokiu būdu to negalima daryti pačioms – reikia kreiptis į savo gydytoją bei patikėti jam šią procedūrą.

Komentarai

Jūsų el. paštas neviešinamas. Būtini laukeliai pažymėti - *

Galite naudoti HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

IšvalytiSiųsti