„Kur įsigyti kontraceptinių priemonių?“, „Kurie kontraceptikai yra efektyviausi?“, „Kokia kontracepcijos priemonė man tinka labiausiai?“ Jei jus kankina tokie ar panašūs klausimai, susiję su kontracepcija, tuomet atsakymus galėsite rasti šiame puslapyje apie kontraceptines priemones.

Kontracepcijos metodų sąrašas:

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis
Gimdos kaklelio gaubtuvėliai
Kontraceptinės tabletės
Kontraceptinės tabletės
Progestogeno tabletės
Progestogeno tabletės
Vyriški prezervatyvai
Vyriški prezervatyvai
Moteriški prezervatyvai
Moteriški prezervatyvai
Kontraceptinė injekcija
Kontraceptinė injekcija
Kontraceptinis pleistras
Kontraceptinis pleistras
Kontraceptinė diafragma
Kontraceptinė diafragma
Makšties žiedas
Makšties žiedas
Natūralus šeimos planavimas
Natūralus šeimos planavimas
Skubioji kontracepcija
Skubioji kontracepcija
Gimdos implantas
Gimdos implantas
Kontraceptinis implantas
Kontraceptinis implantas

Nuolatinės kontraceptinės priemonės

Vyrų sterilizacija
Vyrų sterilizacija
Moterų sterilizacija
Moterų sterilizacija

Skubioji kontracepcija – apsisaugojimo būdas nuo nėštumo, kuris tampa vienintele išeitimi pagrindiniam kontracepcijos būdui nepasiteisinus, pvz. plyšus prezervatyvui arba pamiršus po lytinio akto suvartoti kontraceptinę piliulę. Tokio tipo kontracepcija yra skirstoma į 2 pagrindinius tipus:

Skubiosios kontracepcijos piliulės
Skubiosios kontracepcijos implantai
Kalbant apie skubiosios kontracepcijos piliules, yra 2 jų tipai : levonorgestrelio, kuri turi būti suvartota kuo greičiau per 72 valandas po lytinio akto, ir ulipristalio acetatas (ellaOne), kuri turi būti suvartota per 120 valandas po sekso. Abu šie piliulių tipai veikia stabdydami ovuliaciją (kiaušinėlio išleidimą).
Skubiosios kontracepcijos implantai turi būti implantuoti į moters gimdą ne vėliau nei per 5 dienas po nesaugaus lytinio akto. Implantas stabdo tiek kiaušinėlio patekimą į gimdą, tiek ir jo apvaisinimą.

Kur galite įsigyti kontracepcijos priemonių?

 • Vaistinėse
 • Parduotuvėse (ribotas pasirinkimas tiek pačių priemonių, tiek asortimento)
 • Interneto parduotuvėse, tokiose, kaip atsargus.lt

Kaip išsirinkti kontraceptinę priemonę?

Labiausiai jums tinkantis kontracepcijos metodas priklauso nuo daugybės įvairiausių faktorių, tokių, kaip jūsų amžius, žalingi įpročiai, šeimos ligų istorijos, vartojami medikamentai ir t.t.

Siekiant apsisaugoti nuo nėštumo, kontracepcijos efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo to, kokia priemonė yra naudojama ir ar ji naudojama teisingai. Būtina įsisąmonint, kad įvairių kontracepcijos priemonių efektyvumas yra skirtingas. Tačiau svarbiausias veiksnys – teisingas vartojimas, kuris priklauso nuo pasirinkto metodo. Norint išvengti apvaisinimo būtina pasirinkti sau labiausiai tinkančią kontracepcijos priemonę ir jos vartojimą.

Dalies kontracepcijos priemonių naudojimas nereikalauja didelio dėmesio ir yra naudojami neįpareigojant savęs. Šiai priemonių grupei priskiriami kontraceptiniai implantai, injekcijos, lytinės sistemos implantais ir gimdos implantai. Likusios priemonės, tokios kaip prezervatyvai ar įvairios kontraceptinės piliulės, reikalauja nuolatinio joms skiriamo dėmesio. Ir tai lemia, kad daugeliui vartotojų tampa mažiau patogiu pasirinkimu.

Svarbu suprasti, jog jokia kontraceptinė priemonė nėra 100 procentų efektyvi. Taip pat dalis gali sukelti vienokius ar kitokius šalutinius efektus.

Kontraceptinių priemonių efektyvumas

Vyriški ir moteriški prezervatyvai

 • Jei naudojami tinkamai, vyriški prezervatyvai yra efektyvūs 98 procentais atvejų;
 • Moteriški prezervatyvai, naudojami tinkamai, yra efektyvūs 95 procentais atvejų.

Diafragmos ir gimdos kaklelio gaubtuvėliai

 • Diafragmų efektyvumas siekia 92-96 procentus atvejų, priklausomai nuo medžiagos iš kurios yra pagaminta konkreti naudojama diafragma;
 • Gimdos kaklelio gaubtuvėlių efektyvumas yra identiškas diafragmų efektyvumui – jis siekia 92-96 procentus visų atvejų.

Kontraceptinės piliulės

 • Taip, kontraceptines piliules vartoti pagal grafiką yra išties nelengva, bet dėl to stengtis tikrai verta. Tokios kontracepcijos efektyvumas siekia net 99 procentus visų atvejų.
 • Progestogeno piliulių efektyvumas yra identiškas įprastoms kontraceptinėms piliulėms – siekia 99 procentus atvejų.

Ilgalaikės kontracepcijos metodai

 • Kontraceptinės injekcijos yra efektyvios daugiau nei 99 procentais atvejų. Jos trunka 8 – 12 savaičių, priklausomai nuo pasirinkto injekcijos tipo.
 • Kontraceptiniai implantai yra efektyvūs daugiau nei 99 procentus atvejų. Oficialus jų terminas trunka 3 metus nuo pradėjimo naudoti. Esant norui, šiuos implantus galima išimti ir ankščiau.
 • Lytinės sistemos implantai yra suveikia daugiau nei 99 procentus visų atvejų. Oficialus tokių implantų efektyvumo terminas trunka 5 metus, bet jie gali būti išimti ir ankščiau.
 • Gimdos implantai yra efektyvūs suveikia daugiau nei 99 procentus visų atvejų. Tokio tipo implantai gimdoje gali išbūti net 5-10 metų, priklausomai nuo pasirinkto tokio implanto tipo. Jie gali būti išimti bet kuriuo metu.

Kontraceptinis pleistras ir makšties žiedas

 • Tinkamai naudojant, kontraceptinio pleistro efektyvumas siekia net 99 procentus atvejų.
 • Tinkamai naudojant, makšties žiedo efektyvumas siekia net 99 procentus atvejų.

Sterilizacija (nuolatinė kontracepcija)

 • Moteriška sterilizacija yra daugiau nei 99 procentus atvejų efektyvi. Naudojant šį metodą apvaisinama 1 moteris iš 200.
 • Vyriška sterilizacija, kitaip vadinama vazektomija, yra dar efektyvesnė – vos 1 vyras iš 2000 apvaisina moterį lytinio akto metu.

Natūralus šeimos planavimas

Natūralaus šeimos planavimo efektyvumas gali siekti daugiau nei 99 procentus. Bet norint tokio apsaugos garanto reikia ypač preciziškai sekti šio kontracepcijos būdo nurodymus.