Kontraceptinės priemonės
Kontraceptinės priemonės
Prezervatyvų gamintojai
Prezervatyvų gamintojai
prezervatyvu gamintojai
Prezervatyvų enciklopedija
lytiškai plintančios ligos
Lytiškai plintančios ligos

Kiekvienai porai, anksčiau ar vėliau, ateina metas pasišnekėti ir priimti sprendimus dėl jų lytinio gyvenimo. Tuo siekiama užtikrinti saugumą vienas kitam. Kitaip tariant, propaguojant saugų seksą. Vienu svarbiausiu aspektu, kalbant apie saugų seksą, laikomas pastojimo grėsmės sumažinimas. Tačiau reikia nepamiršti ir kito svarbaus faktoriaus, kuris taip pat įtrauktas į saugių lytinių santykių apibrėžimą – apsisaugojimo nuo lytiškai plintančių ligų.

Saugojimosi metodų yra įvairių ir poros pačios nusprendžia, kurį rinktis. Nuo nėštumo gali apsaugoti daug kontraceptinių priemonių. Tačiau pagrindinė, apsauganti ir nuo lytiškai plintančių ligų, ir nuo nėštumo, yra prezervatyvai (tiek vyriški, tiek moteriški). Todėl galima teigti, kad abipusiškai saugų seksą garantuoja tik šios kontraceptinės priemonės.

Kartais pasigirsta nuomonių, kad mylėtis su prezervatyvu yra tas pats, kas laižyti medų per stiklainį. Nepaisant šio mito, prezervatyvai išlieka vienu labiausiai rekomenduojamų kontracepcijos metodu. Reikia nepamiršti, kad apsaugos priemonės garantuoja pasitikėjimą ir saugumo jausmą. O visiškas malonumas mylintis patiriamas būtent tik tada, kai abu partneriai yra atsipalaidavę, pasitikintys vienas kitu ir užtikrinti, kad puikiai praleistas laikas neatneš neigiamų pasekmių – nėštumo ar lytiškai plintančių ligų.

Nei viena sekso rūšis, kai nesisaugoma, negali būti laikoma visiškai nekelianti rizikos. Žinoma, kiekviena pora kontracepcijos metodą renkasi pagal savo įsitikinimus ir poreikius. Pavyzdžiui, vieni propaguoja šeimos planavimą natūraliu būdu. Kiti, pasitikėdami partneriu, yra tikri, kad neužsikrės lytiškai plintančiomis ligomis ir jiems nereikia prezervatyvų – renkasi alternatyvas. Iš esmės, visi atvejai, kai saugantis siekiama užtikrinti savo bei partnerio sveikatą ir gerovę yra daug geriau, nei atsainus požiūris į lytinius santykius.

Tačiau, bet kuriuo atveju, nesvarbu kokią kontracepcijos priemonę ar metodą pasirinksite, nepamirškite, kad būtina reguliariai tikrintis pas gydytoją tiek patiems, tiek tai rekomenduoti savo partneriui. Gydytojas pastebės bet kokius pakitimus ar galimą riziką, rekomenduos geriausią apsaugos priemonę pagal jūsų poreikius.

Mylėdamiesi būkite saugūs ir patirkite didžiausią įmanomą malonumą.