Pirmas kartasNekaltybės praradimas merginoms yra didelis žingsnis. Jaudina ir gąsdina intymumas, kažko praradimo jausmas ir įtikėjimas, kad po to jau būsi suaugusi moteris. Ėmusi nerimauti dėl tokio dalyko pagalvok. Lietuvoje jaunimas nekaltybę praranda būdami vidutiniškai 17 metų. Kad ir kokie protingi jaunieji suaugėliai yra, tai dar nesuaugę žmonės. Iki to dar reikia pribręsti. Tu jau vyresnė ir ši statistika tave išgąsdino? Atsipalaiduok.

Tinkamas amžius nekaltybės praradimui

Tokio amžiaus nėra. Tiesiog reikia suprasti, kad per anksti to daryti nereikia, bet ir laukti per vėlai neverta ir ne itin sveika. Egzistuoja daug tyrimų, kurių išvados teigia, kad nekaltybės praradimo amžius turi įtakos tolimesniam žmonių gyvenimui. Pavyzdžiui, vieno tyrimo duomenys teigia, kad žmonės, kurie prarado nekaltybę 19 ar vyresniame amžiuje, rimčiau žiūri į santykius ir juos kuria ilgalaikius. Bet ilgiau nei 27 metų nepatariama laukti. Fiziologija ir biologija, kuri veikia organizmą, sukurta taip, kad mylėtis – reikia. Tostesterono trūkumas veikia tiek kūną, tiek emocijas ir psichologinę būseną. Tačiau niekada negalima visko absoliutinti.

Nekaltybės praradimo amžiui svarbiausias veiksnys yra pasiruošimas. Tiek fizinis, tiek emocinis. Kada geriausia pirmą kartą pasimylėti gali pasakyti tik kiekviena individualiai. Tai yra, kai nejaučiamas spaudimas, norima ir laukiama to.

Jei svarstai ar tai, ką jauti vaikinui yra geismas, matyt, tai dar ne tai. Geismą lengva suprasti ir su juo sunku kovoti. Be to, ne visada reikia juo vadovautis. Nenorint gailėtis reikia rinktis protingai – kai jus, kaip porą, sies ne tik geismas ar noras išbandyti kažką naujo, bet ir gilesnis ryšys.

Mylėtis nėra gėdinga

Sekso vakarėlių patarimaiDažnai nustatomos ribos, kurių metu atrodo, kad mylėtis yra netinkama ir negalima. Seksas nėra gėdinga – tai natūrali ir normali funkcija, kurią savo noru atlieka du suaugę, mąstantys žmonės. Tai veiksmas, kurį turi išprovokuoti noras ir jausmas, kad jau abu partneriai tam pasiruošę.

Mylėtis nėra gėdinga tačiau nekaltybė taip pat nėra gėdinga. Spaudimas, kurį gali patirti jauni žmonės, yra neigiamas dalykas. Niekas negali nurodyti kada tau laikas mylėtis – turi tai pajusti pati, kad galėtum įvertinti patirtį ir pajusti malonumą.

Baimės

Didžiausios baimės, kurias kelia pirmas kartas merginoms yra gėda, kurią gali patirti pasimylėjus, skausmas ir kraujas.

Gėdos jausmą jau aptarėme. Nėra ko gėdytis natūralaus proceso. Svarbiausia pasirinkti tinkamą žmogų ir išlikti diskretiškiems bei saugotis.

Skausmas nėra tai, ką tu tikrai išgyvensi. Jį dažniausiai merginos sukelia pačios sau. Natūralu, kad prieš mylintis jautiesi įsitempusi ir neužtikrinta. Bijai ir nesi tikra. Tokia psichologinė būsena veikia raumenis – jie įsitempia ir nesutinka atsipalaiduoti. Dėl šios priežasties dažniausiai ir kyla skausmas. Raumenys neatsipalaiduoja – vaikinui skverbiantis vyksta pernelyg didelė trintis dėl pasipriešinimo. Todėl geriausias būdas nepatirti skausmo – atsipalaiduoti. Tai pasieksi sukurtos nuotaikos ir to, kurio tikrai nori šalia, pagalba.

Kita baimė, susijusi ir su skausmu, yra kraujas. Nuo seno įteigta, kad kraujas pasirodo visoms merginoms be išimties, kai jos praranda nekaltybę. Tai netiesa. Kraujas pasirodo pramušus membraną, esančią makštyje. Tačiau ji dėvisi per metus: sportuojant, jodinėjant, sergant mėnesinėmis. Todėl ji jau gali būti susidėvėjusi ir nesukelti kraujavimo.

Apsauga

Bijoti pastoti ar užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis taip pat yra natūralu ir net sveika. Norint išvengti tokių pasekmių būtina saugotis. Pirmam kartui geriausiai tinkanti apsaugos priemonė yra prezervatyvai. Taip pat, tai viena iš nedaugelio kontracepcijos priemonių, kuri apsaugo ir nuo nėštumo, ir nuo lytiškai plintančių ligų.

Kaip naudotis prezervatyvu

Priimta tikėtis, kad prezervatyvais pasirūpina vaikinas. Tačiau jei jauti, kad pati esi pasiruošusi ir planuoji savo pirmąjį kartą, nepakenks pačiai turėti apsaugą savo rankinėje ar kuprinėje. Prezervatyvai yra maži ir lengvi todėl jų laikymas nesukels problemų.

Geriau būti pasiruošus ir turėti pačiai nei įkarštyje sužinoti, kad vaikinas neturi apsaugos priemonių ir rizikuoti.

Rizikuoti nepatartina bet kuriuo atveju – mylintis būtinai naudokitės prezervatyvais.

Nebūtina patirti orgazmo

Orgazmas yra nuostabus jausmas, kurį tikrai pajus kiekviena, kai jau bus pasiruošusi. Tačiau jam reikia visiško atsipalaidavimo. Mylintis pirmą kartą reta kuri atsipalaiduoja tiek, kad patirtų orgazmą. Mylėtis malonu ir be jo. Jaudulys, įvairių jausmų amplitudės virpina kūną ne ką mažiau nei sekso kulminacija.

Tikėtis orgazmo pirmąjį ar net pirmuosius keletą kartų, yra naivu. Visų pirma, kūnas dar neprisitaikęs prie naujų pojūčių. Net jau turint patirties ir pakeitus partnerį ne visada įmanoma kulminaciją patirti iš karto – kūnas ir emocijos taikosi ir pratinasi. Svarbus patarimas, norint pajusti malonius jausmus mylintis – nesitikėti orgazmo, nes tik dar labiau atitolinsi save nuo atsipalaidavimo.

Jausmai

Po pirmojo karto gali užplūsti įvairūs jausmai. Džiaugsmas, gėda, gailėjimasis – jie yra natūralūs. Ilgainiui jie išnyks. Tavo pirmasis seksas yra nauja patirtis kuri prisideda prie asmenybės formavimo. Todėl jei jauteisi pasiruošusi ir užtikrinta tai darydama neturėtum nervintis ir po to. Svarbiausia, kad viskas vyktų saugiai.

Dažniausiai kylantys klausimai
Kada laikas pirmam kartui
Ar jau laikas pirmajam kartui?
Kaip atsipalaiduoti pirmojo karto metu
Kaip atsipalaiduoti ir sumažinti skausmą pirmojo karto metu
Prieš ir po pirmojo karto
Prieš ir po pirmojo karto
Kada laikas pirmam kartui
Kaip užsidėti prezervatyvą
Pirmo karto istorijos, kurios gali sudominti: