Pirmas kartas merginoms
Merginoms
Pirmas kartas vaikinams
Vaikinams
Dažniausiai kylantys klausimai
Kaip užsidėti prezervatyvą
Kaip užsidėti prezervatyvą
Kaip atsipalaiduoti ir sumažinti skausmą pirmojo karto metu
Kaip atsipalaiduoti ir sumažinti skausmą pirmojo karto metu
Prieš ir po pirmojo karto
Prieš ir po pirmojo karto
Ar jau laikas pirmajam kartui?
Ar jau laikas pirmajam kartui?

Nekaltybė

Nekaltybės praradimas – įvykis, kai pirmą kartą turima lytinių santykių. Pirmas kartas dažnai būna apipintas mitais ir nežinomybe, nes visi apie tai kalba, bet niekas nepasako, kaip tai iš tiesų vyksta ir koks jausmas. Tiesa ta, kad visa tai turi išsiaiškinti kiekvienas individualiai, kai patys tai išgyvens.

Neretai nekaltybės praradimas tapatinimas su žengimu į suaugusiųjų pasaulį ar visiška branda. Tačiau neverta pamiršti, kad pasimylėjus daugiau sąmoningumo niekas neprideda – viskas priklauso nuo pačio žmogaus. Tyrimai parodė, kad Lietuvoje jaunimas nekaltybę praranda  būdami apytiksliai 17 metų. Tokio amžiaus žmonės yra bręstantys jaunieji suaugėliai, tačiau iki visiškos brandos ir patirties jiems dar reikia paaugti. Pasimylėję nei vienas staiga netampa moterimi arba vyru. Tiesą pasakius, gyvenimas teka sava vaga toliau. Žinoma, jei buvo imtasi visų saugumo priemonių.

Pirmas kartas, kai pasimylima, yra tos patirties kaupimo dalis. Pasimylėti, ypač pirmąjį kartą, yra intymus sprendimas, kuris neturėtų būti skubotas. Viena didžiausių klaidų yra manymas, kad jei dar nesi to daręs, esi prastesnis. Kitaip tariant – visi aplinkui tai daro, reikia ir man. Tai klaida yra dėl to, kad jaučiamas spaudimas iš išorės, pašalinių žmonių, o ne jaučiamas poreikis ir visiškas pasiruošimas tam. Taip pat, šis mitas nėra teisingas. Nors vidutinis amžius, kada pirmą kartą pasimylima, yra 17 metų, retai kuris paauglys mylisi dažnai.

Mitai

Apie pirmąjį kartą yra nemažai mitų. Vienas klaidingiausių yra teigiantis, kad mylintis pirmą kartą neįmanoma pastoti. Tai yra visiška neteisybė. Nesvarbu kelintą kartą vyksta meilės aktas – spermai patekus į kiaušides nėštumas neišvengiamas. Lygiai taip pat, nesisaugant, mylintis pirmą kartą neišvengiamos ir lytiškai plintančios ligos. Apibendrinant, pirmas kartas neša tokias pačias rizikas, kaip ir visi kiti kartai, kai poros mylisi.

Pirmas kartas

Dažnai susiduriama su mitu, kad neįmanoma pastoti, kai merginai mėnesinės. Tai dar viena neteisybė. Sperma gali išgyventi 6 dienas! Vadinasi, patekusi į makštį nevaisingą dieną ji gali tapti aktyvi būtent tą, kai mergina vėl bus vaisinga. To pasekmė – netikėtas nėštumas. Taip pat, ne visos mėnesinių dienos gali būti nevaisingos.

Sklando mitas, kad neįmanoma pastoti jei mylimasi vandenyje. Neteisybė. Aplinka visiškai neturi įtakos jei vyksta sueitis. Neteisybė yra ir tai, kad jei vandenyje esama spermos įmanoma pastoti tiesiog plaukiojant jame – tai neįmanoma.

Intensyvus plovimas nepadės išvengti nėštumo. Tai yra, jei tikitės, kad po nesaugaus sekso giliai praplovę merginos organus išvengsite nėštumo – klystate.

Apsauga

Todėl vienas svarbiausių aspektų, kai kalbame apie mylėtis pasiruošusius ir to norinčius žmones, yra saugumas. Į saugumo sąvoką įeina tiek moralinis pasirengimas, pasitikėjimas, tiek apsauga, kurią naudositės nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

Pirmam kartui rekomenduojama apsauga yra prezervatyvai. Žinoma, yra ir kitų priemonių, tokių kaip moteriški prezervatyvai, kontraceptinės tabletės ir panašiai. Tačiau reta kuri mergina neturėjusi lytinių santykių gers tabletes ir panašiai. Prezervatyvai – vienas saugiausių apsaugos būdu, nes apsaugo ne tik nuo nėštumo, bet ir lytiškai plintančių ligų.

Kaip naudotis prezervatyvu

Kurie prezervatyvai geriausi išsiaiškina kiekvienas individualiai jau gyvenant aktyvų lytinį gyvenimą. Bet kol nėra patirties, tenka rinktis pagal aprašymus. Prezervatyvų yra įvairių – storesnių, kurie garantuoja geresnę apsaugą, plonesnių, kurie palengvina orgazmą tiems, kuriems sunku jį pasiekti (šiuo atveju pirmam kartui vaikinams jie nerekomenduojami), labiau lubrikuotų, rantytų ir taip toliau. Taip pat yra įvairių gamintojų ir kainų. Renkantis prezervatyvus atkreipkite į jų aprašymus, kurie surašyti tiek ant pakuotės, tiek gausu internete.

Ruošiantis pirmam kartui nepakenks ir lubrikanto įsigijimas. Tai nėra apsaugos priemonė, tačiau padedanti mylėjimosi eigoje. Pirmo karto (ir ne tik!) metu merginoms dažnai būna sunku atsipalaiduoti, todėl sueitis gali būti skausminga dėl trinties. Siekiant ją palengvinti – naudikitės lubrikantą. Ji suteikia papildomos drėgmės. Taip pat, dauguma jų yra tinkantys kaip masažiniai kremai – gera įžanga siekiant atpalaiduoti merginą.

Apsauga būtina kiekvieną kartą, kai mylitės. Kaip prevencija prieš neplanuotą nėštumą ir užkratus galima priskirti ir higieną – ji būtina tiek prieš, tiek po sekso. Prausimasis prieš pašalins nešvarumus, o po – tiek spermos likučius, tiek nešvarumus, kurie gali sąlygoti uždegimus jei nebus laikomasis higienos. Taip pat, spermos likučiai išlieka gyvybingi – jei sugalvosit pakartoti lytinį aktą ir nors trumpam pakartoti sueitį be prezervatyvo – jie gali sąlygoti nėštumą.

Jausmai

Tiesą pasakius, pirmasis kartas dažnai palieka ne tik malonius jausmus, bet ir susivaržymo, susijaudinimo jausmą. Ir tai yra normalu. Kaip ir prieš kiekvieną naują potyrį žmonės jaudinasi, o pirmasis kartas – labai intymi patirtis. Jei esi mergina, tai nesijausi itin patogiai ir gerai. Jei esi vaikinas, tai truks taip trumpai, kad net nebūsi tikras, kaip jautiesi.

Pirmas kartas

Po visko jausiesi kitaip tiek galvodama ar galvodamas apie save, tiek apie apie partnerį. Galvosi ir jausiesi kitaip – nebūtinai blogąja prasme. Gali būti, kad jausiesi kaltas/a, kad nori mylėtis – atsimink, kad seksas yra visiškai natūralus ir normalus procesas ir nieko gėdingo jame nėra. Ir jei tu negerbi savo partnerio, o jis negerbia tavęs – tikrai gailėsiesi dėl savo sprendimo. Jei jūs mylite vienas kitą – tu vistiek gali šiek tiek gailėtis. Nes taip jau būna, kai siaučia hormonai ir patiri kažką itin intymaus ir naujo. Taip būna ir kitiems, kurie jau turi patirties. Tai – visiškai normalu.

Pirmas kartas bus tas, kurį atsiminsi visada. Ir žmogus, su kuriuo tai patirsi irgi išliks atmintyje todėl pasistenk pasirinkti žmogų, kuriam verta tai patikėti. Prieš ir po gali kilti nerimas ir gailėjimasis, baimė ir panašūs jausmai. Tai normalu. Tačiau mylėtis lygiai tiek pat normalu. Tiesiog reikia būti protingiems ir imtis visų priemonių, kad ji būtų saugi.